Pagridinis » Specialistai » Gydytojai psichiatrai

Gydytojai psichiatrai

Ieva Šveikauskienė

Klinikos vadovė, gydytoja psichiatrė
Gydau žmogų, o ne diagnozę.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Prof. dr. Vesta Steiblienė

Gydytoja psichiatrė, psichoterapeutė
Kiekvienas pacientas gydytojui dovanoja neįkainojamą dovaną – savo gyvenimo istoriją.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Miglė Atkočiūnaitė

Gydytoja psichiatrė
Mano tikslas - paprastai ir aiškiai pateikti pacientui įrankius, kuriais naudodamasis jis gali pradėti sveikti.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Greta Murauskienė

Gydytoja psichiatrė
Skirsiu Jums nedalomą dėmesį ir kartu ieškosime sprendimo, kaip susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą
Konsultuoja šiomis kalbomis

Aivija Pečkutė

Gydytoja psichiatrė
Įveikus krizinius išgyvenimus, atsiveria galimybės asmenybės augimui.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Laura Andriuškevičienė

Gydytoja psichiatrė
Vertinu galimybę bendradarbiauti su pagalbos besikreipiančiu, teikiant kvalifikuotą, kompleksinę pagalbą.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Rima Vidmantė

Gydytoja psichiatrė
Kiekvieno žmogaus istorija man labai svarbi. Įdėmiai klausau ir priimu sprendimus.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Imelda Skiriūtė-Surova

Gydytoja psichiatrė
Juk laimingi žmonės – visi panašūs, o nelaimingas – kiekvienas savaip.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Dainius Juodenis

Gydytojas psichiatras/gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras
Svarbu atpažinti ne tik varginančius simptomus, bet suprasti ir jų priežastį bei kilmę.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Registracija

Telefonu: +370 696 59955

El.paštu: info@lotusmedica.lt

Registracija internetu

Rūpinimasis emocine sveikata – neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis

Emocinė sveikata ir rūpinimasis savo psichikos būkle įgyja didelę prasmę, norint palaikyti vidinį balansą, geriau pažinti save bei puoselėti santarvę santykiuose su kitais žmonėmis. Siekiant gerinti psichikos sveikatą susidūrus su sunkumais, į pagalbą rekomenduojama pasitelkti savo srities specialistus – gydytojus psichiatrus, psichologus, psichoterapeutus.

Kada vertėtų kreiptis į psichiatrą?

Svarbu pabrėžti, kad psichiatrai gydo ne tik sudėtingas psichikos ligas, tokias kaip bipolinis sutrikimas, šizoafektiniai ir kiti sunkūs susirgimai, bet gali pacientui padėti susidūrus su nerimu, panikos atakomis, netekties sukeltais išgyvenimais, baimėmis, mitybos pokyčiais, nemiga, priklausomybėmis ir kt.

Skubus vizitas pas psichiatrą rekomenduojamas esant mintims apie savižudybę ar savęs žalojimą, kovojant su valgymo sutrikimais, atsiradus psichozės požymiams, suvokimo pakitimams (pvz. patiriami garsai, vaizdai, kurių realybėje nėra) ar mąstymo sunkumams (pvz. įsitikinimas, kad žmogų kas nors persekioja, nori jam pakenkti, nunuodyti), padažnėjus alkoholio, psichotropinių medžiagų vartojimui, patyrus fizinį, emocinį ar seksualinį smurtą.

Į psichiatrą rekomenduojame kreiptis ne tik tuomet, kai žmogus ar jo artimieji įžvelgia sunkų susirgimą, bet ir tada, kai patiriami nemalonūs pojūčiai ar baimės vis dažniau trukdo mėgautis gyvenimu, kokybiškai pailsėti, atlikti kasdienes užduotis, neleidžia džiaugtis tarpasmeniniais santykiais. Taip pat tokiu atveju, kai žmogus vis dažniau jaučia susierzinimą, nuovargį, apatiją, agresyvumą, nuotaikų svyravimus, fizinius skausmus, kurių nepavyksta diagnozuoti kitiems specialistams, kai iškyla miego ciklo sutrikimai ar neapleidžia įkyrios mintys, sunku išvengti tam tikrų ritualų kasdienybėje.

Psichiatro pagalba yra prasminga ir tuomet, kai jaučiami su dėmesio išlaikymu ar per dideliu aktyvumu susiję sunkumai. Tokiu atveju gydytojas gali pacientą nukreipti diagnostikai dėl ADHD (dėmesio ir aktyvumo) sutrikimo. Svarbu paminėti, kad dėl šio sutrikimo psichiatras Kaune, klinikoje „Lotus Medica“, paciento konsultacijos metu matydamas poreikį, gali tiesiogiai nukreipti psichologiniam ištyrimui diagnozei pagrįsti (pas vertinimą atliekančią medicinos psichologę), o vėliau, specialistams bendradarbiaujant tarpusavyje, patikslinti diagnozę ir skirti gydymą.

Vizitą pas psichiatrą taip pat reikėtų planuoti atsirandant demencijos požymiams, t.y. kai žmogus užmiršta, kur pasidėjo daiktus arba juos palieka netinkamose vietose, neprisimena, ką planavo veikti, kai sutrinka loginis mąstymas, kalba tampa nerišli, priimami neracionalūs, neįprasti sprendimai.

Kuo gydytojas psichiatras skiriasi nuo psichologo?

Esminis skirtumas tarp gydytojo psichiatro ir psichologo yra tai, kad psichiatrai, diagnozavę susirgimą, gali pacientui paskirti medikamentinį gydymą, sudėlioti tolimesnį gydymo planą į pagalbą pasitelkiant kitus specialistus arba papildomai nukreipti reikalingiems psichologiniams ištyrimams, kurie padėtų patikslinti konkrečią diagnozę.

Psichologas gydymo medikamentais skirti negali, nes psichologas nėra gydytojas. Klientas, reguliariai lankydamasis pas psichologą, aptaria iškilusias problemas, galimus jos sprendimo būdus, o psichoterapeutas padeda klientui stiprinti save, moko adaptuotis įvairiose probleminėse situacijose. Psichologas ar psichoterapeutas, matydamas poreikį į pagalbą problemos sprendimui pasitelkti gydytojo įžvalgas ar medikamentų būtinybę, gali nukreipti klientą apsilankymui pas psichiatrą.

Kaip išsirinkti tinkamą psichiatrą?

Prieš registruojantis pas gydytoją psichiatrą, vertėtų įsigilinti į pasirinkto gydytojo turimą praktinę patirtį bei sritis, kuriose jis specializuojasi, gilina savo žinias (pvz. depresijos gydymas, ADHD diagnozavimas, mitybos sutrikimai, nemigos gydymas ir kt.), kad žmogus gautų tikslingą pagalbą. Taip pat naudinga pasiteirauti žmonių artimoje aplinkoje, kurie yra lankęsi pas psichiatrą, rekomendacijų bei pastebėjimų apie gydytojo suteiktą pagalbą, komunikaciją, skirto gydymo efektyvumą, peržvelgti kitų pacientų atsiliepimus internetiniuose portaluose, kurie skirti medicinos srities specialistų teikiamų paslaugų kokybės vertinimui.

Svarbu paminėti, kad klinikoje „Lotus Medica“ pacientus konsultuoja privatūs psichiatrai, turintys ilgametę patirtį ir savo kvalifikaciją nuolat tobulinantys įvairiose mokslinėse konferencijose, seminaruose, mokymuose. Jeigu jums reikalingas geras psichiatras Kaune kontaktiniam susitikimui arba nuotolinei konsultacijai, mūsų klinikoje rasite kvalifikuotų specialistų – suaugusiųjų gydytojų psichiatrų, kurie gali konsultuoti pacientus nuo 18 metų. Dalis jų konsultacijas teikia ne tik lietuvių, bet ir anglų bei rusų kalbomis.

Pirminė ir pakartotinė gydytojo psichiatro konsultacija – ko pacientas gali tikėtis?

Pirminė gydytojų psichiatrų konsultacija apima keletą aspektų: paciento nusiskundimų, esamos gyvenimiškosios situacijos bei ankstyvosios (vaikystės) patirties įvertinimą, psichodiagnostinių tyrimų atlikimo reikalingumą, diagnozės formulavimą bei tyrimų ir gydymo plano sudarymą. Pirmosios konsultacijos metu gydytojai įvertina paciento psichinės sveikatos būseną, diagnozuoja susirgimą, esant poreikiui, skiria medikamentinį gydymą. Gydytojas psichiatras su klientu aptaria kompleksinio (medikamentinio ir psichologinio/psichoterapinio) gydymo galimybes bei poreikį.

Pirminę konsultaciją nuo pakartotinio vizito gali skirti 1-2 savaičių ar mėnesio laikotarpis, priklausomai nuo unikalios paciento situacijos.

Pakartotinės konsultacijos metu specialistai įvertina skiriamo gydymo efektyvumą ir toleravimą, būsenos pasikeitimus. Taip pat yra aptariamas kitų klinikos specialistų įtraukimo į gydymą poreikis (psichologo, psichoterapeuto ar socialinio darbuotojo), tolimesnio medikamentinio gydymo rekomendacijų formulavimas ir gydymo pratęsimas.

Esant poreikiui, po pirminio ar pakartotinio apsilankymo, gydytojai gali pateikti tolimesnes rekomendacijas dėl gydymo tęsimo, nedarbingumo, akademinių atostogų būtinumo bei kitų aspektų paciento šeimos gydytojui Lietuvoje ar užsienyje.

Ką reikėtų žinoti prieš registruojantis gydytojo psichiatro konsultacijai?

Psichiatrai Kaune, klinikoje „Lotus Medica“, pacientus konsultuoja ne tik kontaktinio vizito metu, bet ir internetu. Klientams visuomet rekomenduojame rinktis gyvą, „akis į akį“ konsultaciją, kurios metu užmezgamas kokybiškesnis ryšys su gydytoju. Tačiau, pacientui neturint galimybės atvykti į kliniką dėl ligos, taip pat, jeigu gyvenamoji vieta yra kitame mieste ar užsienyje, konsultacijos teikiamos nuotoliniu būdu, užtikrinant galimybę gydytojui ir pacientui vienas kitą matyti per vaizdo kamerą. Telefonu teikiamos tik pakartotinės konsultacijos.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad pacientams klinikos specialistai teikia tik konsultacines paslaugas. Tai reiškia, kad stacionarinis gydymas klinikoje nėra organizuojamas ir esant krizinei situacijai, reikalinga kreiptis į skubios pagalbos skyrių.

Vizitai klinikoje (ir pirminiai, ir pakartotiniai) yra mokami, o konsultacijos kaina priklauso nuo gydytojo turimos patirties bei vizito trukmės (kainyną galima peržiūrėti čia). Gydytojai psichiatrai Kaune, klinikoje „Lotus Medica“, pacientams kontaktines konsultacijas teikia adresu Statybininkų g. 16 (įėjimas iš kiemo pusės, III aukštas). Nuotoliniai susitikimai vyksta „Google Meet“ vaizdo pokalbių platformoje.

Nebijokite kreiptis pagalbos

Klinikos „Lotus Medica“ administracijos komanda yra pasiruošusi jus išklausyti bei nukreipti reikalingo specialisto konsultacijai. Visiems klinikos pacientams garantuojame duomenų konfidencialumą.

Registruotis gydytojo psichiatro konsultacijai galite susisiekę su administracija telefonu +370 696 59955 arba el. paštu info@lotusmedica.lt.

Su mumis taip pat galite susisiekti užpildę registracijos anketą ČIA. Pildydami užklausą, pasirinksite pageidaujamą specialistą bei preliminarią konsultacijos datą, pateiksite papildomas pastabas. Klinikos administracija į užklausą atsakys per artimiausią darbo dieną ir suteiks aktualią informaciją apie registracijos galimybes.

Susisiekime

Statybininkų g. 16, LT-50120 Kaunas

Tel. +370 696 59955

El. paštas: info@lotusmedica.lt

Darbo laikas

I – V 9:00-19:00

VI 9:00-14:00

VII Nedirbame