Pagridinis » Specialistai » Vaikų ir paauglių gydytojai psichiatrai

Vaikų ir paauglių gydytojai psichiatrai

Milda Dubininkienė

Gydytoja vaikų ir paauglių psichiatrė-asistentė
Kiekvienas pacientas - unikalus, tad stengiuosi prie kiekvieno paciento širdies prisibelsti vis kitaip.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Viktorija Milienė

Gydytoja vaikų ir paauglių psichiatrė
Manau, kad labai svarbu į vaiko sveikimo procesą įtraukti visus šeimos narius.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Dainius Juodenis

Gydytojas psichiatras/gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras
Kadangi vaiką matau kaip jį supančios aplinkos dalį, didelę reikšmę teikiu aplinkinių įsitraukimui į sveikimo procesą.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Registracija

Telefonu: +370 696 59955

El.paštu: info@lotusmedica.lt

Registracija internetu

Ankstyvos gydytojo psichiatro pagalbos vaikui svarba

Vaikų ir paauglių psichiatrijos mokslas analizuoja psichikos ir elgsenos ypatybes, kurios žmogų lydi nuo kūdikystės iki pilnametystės. Laiku kreipusis pagalbos į vaikų ir paauglių psichiatrus bei laikantis specialisto suteiktų rekomendacijų, galima padėti vaikui išspręsti emocijų, elgesio problemas, pagerinti mokymosi rezultatus, o svarbiausia – išvengti didesnių sunkumų vėlesniame amžiuje.

Vaikų ir paauglių psichiatrų konsultacijos

Vaikų ir paauglių gydytojas psichiatras konsultuoja bei gydo pacientus iki 18 metų amžiaus. Tiek pirminių, tiek pakartotinių konsultacijų metu yra vertinama vaiko ar paauglio, jį atlydinčių asmenų (tėvų/globėjų) pateikiama informacija, aptariama būsena, sutrikimų priežastingumas bei reikiamos pagalbos taktika. Gydytojai į sveikimo procesą yra linkę įtraukti visus vaiko šeimos narius, taip pat siekiama bendradarbiauti su ugdymo įstaiga, kurioje mokosi pacientas.

Vaikų psichiatras Kaune, klinikoje „Lotus Medica“, jums gali suteikti kvalifikuotą pagalbą iškilus ne tik krizinėms situacijoms ar sprendžiant sunkius psichikos sutrikimus, bet ir norint išspręsti su vaiko ar paauglio nerimu, emociniais, elgesio, mokymosi sunkumais iškylančias bėdas.

Mūsų klinikoje paauglių ir vaikų psichiatrai prioritetą teikia ne medikamentiniam gydymui. Tai reiškia, kad iškilusių problemų sprendimui pirmiausia pasitelkiama kompleksinė pagalba – psichologų, socialinių darbuotojų, logopedų konsultacijos. Vaikai gali būti nukreipiami žaidimų, muzikos, dailės terapijai, visos šeimos konsultacijoms ir kitiems užsiėmimams, kurie padėtų spręsti kylančius sunkumus. Esant poreikiui, gydytojai vaikams gali rekomenduoti atlikti papildomus psichologinius ištyrimus, kurie leidžia patikslinti diagnozę ir išgryninti reikalingos pagalbos planą, efektyviausią konkrečiam atvejui. Medikamentų paskyrimas svarstomas tik išanalizavus visas galimybes vaikui sveikti be vaistų pagalbos. Vaikų psichiatrai su pacientu bei jo šeimos nariais aptaria galimas medikamentų alternatyvas.

Dėl kokių priežasčių galima konsultuotis su vaikų psichiatru?

Pirmojoje konsultacijoje su vaikų psichiatru apsilankyti rekomenduojame esant poreikiui aptarti šias problemines sritis:

 • raidos sutrikimai (protinis atsilikimas, autizmas, sutrikusi motorika, komunikaciniai sunkumai ir kt.);
 • savižala bei suicidinės mintys;
 • priklausomybė narkotinėms medžiagoms ar alkoholiui;
 • valgymo sutrikimai;
 • patirtos psichologinės traumos (šeimos nario netektis, skyrybos, smurtas);
 • lytiškumo klausimai;
 • dėmesio koncentracijos sutrikimai;
 • elgesio problemos (pykčio, agresyvumo priepuoliai);
 • miego problemos;
 • psichosomatiniai sutrikimai (įvairūs skausmai);
 • baimės ir fobijos;
 • emociniai sunkumai (sudėtinga adaptacija naujoje aplinkoje, nerimas, liūdesys, stresas, nesklandumai šeimoje, mokykloje);
 • bendravimo su bendraamžiais sunkumai (vienatvė, atsiribojimas).

Ką žinoti prieš pirmą kartą apsilankant pas vaikų psichiatrą?

Prieš pirmąją vaikų ir paauglių psichiatro konsultaciją, labai svarbus teigiamas ir tėvų (globėjų), ir vaikų nusiteikimas, atvirumas, teikiamos pagalbos priėmimas.

Svarbu paminėti, kad ir į pirmąjį, ir į pakartotinius vizitus reikalinga atvykti kartu su suaugusiu šeimos nariu. Pirmajai konsultacijai skiriame valandą laiko, o pakartotinio vizito trukmė pasirenkama pagal šeimos poreikį – 30 ar 50 minučių, priklausomai nuo atvykimo priežasties. Nuo vizito trukmės priklauso konsultacijos kaina, vaikams ir paaugliams teikiamų gydytojo konsultacijų kainyną galima peržiūrėti čia.

Jeigu yra galimybė, į pirminę konsultaciją paciento tėvams (globėjams) rekomenduojama atsinešti gydytojų ar kitų specialistų, ugdymo įstaigos darbuotojų paruoštas išvadas, anksčiau atliktų ištyrimų rezultatus. Į pakartotinę konsultaciją specialistas taip pat gali paprašyti vaiko atsinešti savo piešinius ar kitus darbelius.

Vaikų psichiatrai Kaune, klinikoje „Lotus Medica“, pagalbą teikia ir kontaktiniuose vizituose, ir bendraujant internetu, vaizdo pokalbių platformoje. Gyvas bendravimas su gydytoju ir kontakto užmezgimas yra be galo svarbus gydymo eigai bei rekomendacijų suteikimui, tačiau, jeigu šeima gyvena kitame mieste ar užsienyje, klinikos specialistai drąsiai gali konsultacijas suteikti nuotoliniu būdu.

Nebijokite kreiptis pagalbos

Ieškoti pagalbos ir į specialistą itin svarbu kreiptis pastebėjus vaikui nebūdingą elgesį, kad pavyktų užkirsti kelią sudėtingesnėms problemoms ateityje. Jeigu jums reikalingas vaikų psichiatras Kaune ar ieškote skubios pagalbos nuotoliniu būdu, klinikos „Lotus Medica“ komandos gydytojai, konsultuojantys vaikus ir paauglius, yra pasiruošę suteikti kompetetingą pagalbą.

Visiems klinikos pacientams garantuojame duomenų konfidencialumą.

Registruotis vaikų ir paauglių gydytojo psichiatro konsultacijai galite susisiekę su administracija telefonu +370 696 59955 arba el. paštu info@lotusmedica.lt.

Su mumis taip pat galite susisiekti užpildę registracijos anketą ČIA. Pildydami užklausą, pasirinksite pageidaujamą specialistą bei preliminarią konsultacijos datą, pateiksite papildomas pastabas. Klinikos administracija į užklausą atsakys per artimiausią darbo dieną ir suteiks aktualią informaciją apie registracijos galimybes.

Susisiekime

Statybininkų g. 16, LT-50120 Kaunas

Tel. +370 696 59955

El. paštas: info@lotusmedica.lt

Darbo laikas

   I – V 9:00-19:00

VI 10:00-14:00 (kas antrą šeštadienį)

VII Nedirbame