Pagrindinis » Straipsniai

Straipsniai

 • Pogimdyvinė depresija – kaip ją atpažinti?

  Pogimdyvine depresija yra vadinama depresijos forma, galinti išsivystyti ne tik pirmaisiais mėnesiais, bet ir praėjus pusei metų ar vieneriems metams po vaiko gimimo. Pogimdyvinė depresija moterims pasireiškia dažniausiai, tačiau šia depresijos forma gali susirgti ir vyrai.

 • Kuo skiriasi psichologas, psichiatras ir psichoterapeutas?

  Pacientai dažnai teiraujasi, kuo vienas nuo kito skiriasi konsultuojantys specialistai – psichologas, gydytojas psichiatras bei psichoterapeutas. Šie specialistai dirba toje pačioje srityje, bet skiriasi jų teikiamų konsultacijų specifika.

 • Psichikos ligos – ką turėtume apie jas žinoti?

  Psichikos ligos - sutrikimai, paveikiantys žmogaus smegenis ir jų funkcijas, mąstymo procesą, emocinę būseną. Negydomi psichikos ir elgesio sutrikimai trukdo žmogui adaptuotis, gyventi pilnavertį gyvenimą

 • Hiperaktyvumas – kas tai?

  Hiperaktyvumas, kaip lėtinis sutrikimas, gali atsirasti jau nuo mažų dienų, tačiau jo simptomai neretai pasireiškia, pavyzdžiui, pradėjus lankyti darželį ar mokyklą, paauglystėje, o kartais išryškėja tik vyresniame amžiuje.

 • ADHD sutrikimas – kas tai ir kaip jis gydomas?

  Šių dienų pasaulyje vis dažniau išdrįstama kalbėti apie ADHD sutrikimą, jam būdingus simptomus ir pasakoti savo patirtį. Šio sutrikimo diagnozavimo eiga ir gydymas susideda iš įvairių komponentų.

 • Obsesinis kompulsinis sutrikimas – simptomai ir gydymo eiga

  Obsesinio kompulsinio sutrikimas (OKS) pasireiškia baimėmis bei mintimis, kurios nėra racionalios. Šis sutrikimas gali paliesti ne tik suaugusius, bet ir vaikus ar paauglius.

 • Šeimos psichologo konsultacija – kada rekomenduojama kreiptis?

  Susiduriant su komplikuotomis situacijomis, gali būti tikslinga kreiptis į šeimų psichologą. Konsultuodamiesi su psichologu, šeimos nariai gali vienas kitą geriau girdėti, suprasti.

 • Priklausomybių psichologas – pagal kokius kriterijus pasirinkti tinkamą?

  Priklausomybės ligą, kaip diagnozę, gali nustatyti tik gydytojas psichiatras, atlikęs žmogaus savijautos įvertinimą. Neretai sergančiam asmeniui skiriama kompleksinė pagalba – ir gydymas, ir priklausomybių psichologo, psichoterapeuto ar socialinio darbuotojo konsultacijos.

 • Santykių psichologai – kaip žinoti, kad jau reikalinga pagalba santykiuose?

  Kiekvieni santykiai susideda iš pakilimų ir nuokryčių, o harmonijos tarpusavio bendravime puoselėjimas neįsivaizduojamas be abipusių pastangų.

 • Priklausomybių tipai ir gydymas

  Visuomenėje neretai tam tikras priklausomybes žmonės linkę vadinti žalingais įpročiais ar ydomis, tačiau svarbu suprasti, jog priklausomybė – tai liga, kurią reikalinga diagnozuoti bei atitinkamai gydyti.

 • Nemiga – kaip ją suvaldyti?

  Šį sutrikimą neretai lydi ne tik nekokybiškas miegas, bet ir dėl patiriamų sunkumų papildomai kylantis stresas, nerimas, slegiančios ar įkyrios mintys, taip pat gali išsivystyti ir kitos sveikatos problemos.

 • Autizmo požymiai ir pagalba tėvams

  Pirmieji šiam sutrikimui būdingi požymiai gali būti pastebimi nuo pat kūdikystės. Vienam vaikui, augančiam su autizmo sutrikimu, gali būti reikalinga nuolatinė, ilgalaikė pagalba, o kitas vaikas autizmo simptomus jaučia itin silpnai.

Susisiekime

Statybininkų g. 16, LT-50120 Kaunas

Tel. +370 696 59955

El. paštas: info@lotusmedica.lt

Darbo laikas

   I – V 9:00-19:00

VI 10:00-14:00 (kas antrą šeštadienį)

VII Nedirbame