Pagrindinis » Straipsniai

Straipsniai

 • Psichikos ligos – ką turėtume apie jas žinoti?

  Psichikos ligos - sutrikimai, paveikiantys žmogaus smegenis ir jų funkcijas, mąstymo procesą, emocinę būseną. Negydomi psichikos ir elgesio sutrikimai trukdo žmogui adaptuotis, gyventi pilnavertį gyvenimą

 • Hiperaktyvumas – kas tai?

  Hiperaktyvumas, kaip lėtinis sutrikimas, gali atsirasti jau nuo mažų dienų, tačiau jo simptomai neretai pasireiškia, pavyzdžiui, pradėjus lankyti darželį ar mokyklą, paauglystėje, o kartais išryškėja tik vyresniame amžiuje.

 • ADHD sutrikimas – kas tai ir kaip jis gydomas?

  Šių dienų pasaulyje vis dažniau išdrįstama kalbėti apie ADHD sutrikimą, jam būdingus simptomus ir pasakoti savo patirtį. Šio sutrikimo diagnozavimo eiga ir gydymas susideda iš įvairių komponentų.

 • Obsesinis kompulsinis sutrikimas – simptomai ir gydymo eiga

  Obsesinio kompulsinio sutrikimas (OKS) pasireiškia baimėmis bei mintimis, kurios nėra racionalios. Šis sutrikimas gali paliesti ne tik suaugusius, bet ir vaikus ar paauglius.

 • Šeimos psichologo konsultacija – kada rekomenduojama kreiptis?

  Susiduriant su komplikuotomis situacijomis, gali būti tikslinga kreiptis į šeimų psichologą. Konsultuodamiesi su psichologu, šeimos nariai gali vienas kitą geriau girdėti, suprasti.

 • Santykių psichologai – kaip žinoti, kad jau reikalinga pagalba santykiuose?

  Kiekvieni santykiai susideda iš pakylimų ir nuokryčių, o harmonijos tarpusavio bendravime puoselėjimas neįsivaizduojamas be abipusių pastangų.

 • Priklausomybių tipai ir gydymas

  Visuomenėje neretai tam tikras priklausomybes žmonės linkę vadinti žalingais įpročiais ar ydomis, tačiau svarbu suprasti, jog priklausomybė – tai liga, kurią reikalinga diagnozuoti bei atitinkamai gydyti.

 • Nemiga – kaip ją suvaldyti?

  Šį sutrikimą neretai lydi ne tik nekokybiškas miegas, bet ir dėl patiriamų sunkumų papildomai kylantis stresas, nerimas, slegiančios ar įkyrios mintys, taip pat gali išsivystyti ir kitos sveikatos problemos.

 • Autizmo požymiai ir pagalba tėvams

  Pirmieji šiam sutrikimui būdingi požymiai gali būti pastebimi nuo pat kūdikystės. Vienam vaikui, augančiam su autizmo sutrikimu, gali būti reikalinga nuolatinė, ilgalaikė pagalba, o kitas vaikas autizmo simptomus jaučia itin silpnai.

 • Perdegimo sindromas – kaip jį atpažinti?

  Sunkumai, kuriuos žmogus patiria darbinėje srityje, neretai tampa streso, nerimo, įtampos ir kitų nemalonių pojūčių šaltiniu. Dėl patiriamų problemų asmuo gali prarasti motyvaciją siekti geresnių rezultatų, stokoti energijos.

 • Kas yra bipolinis sutrikimas ir kaip jį gydyti?

  Nuotaikų svyravimo etapai gali tęstis ilgai, nuo savaitės iki kelių mėnesių ar ilgiau, jų kaitą neretai veikia sezoniškumas, sudėtingi išgyvenimai. Ši liga itin paveikia žmogaus motyvacijos, energijos lygius, miego režimą.

 • Panikos atakos – kas lemia jų atsiradimą?

  Panikos ataka – staigus baimės ir/ar nerimo priepuolis, sukeliantis ne tik fizinius, bet ir psichologinius simptomus. Panikos atakos simptomai prasideda staiga, jie gali išsivystyti ne tik nerimo, bet ir ramybės būsenos metu.

Susisiekime

Statybininkų g. 16, LT-50120 Kaunas

Tel. +370 696 59955

El. paštas: info@lotusmedica.lt

Darbo laikas

   I – V 9:00-19:00

VI 10:00-14:00 (kas antrą šeštadienį)

VII Nedirbame