Pagridinis » Paslaugos » Psichologo konsultacija

Psichologo konsultacija

Kaip žinoti – registruotis psichologo ar gydytojo psichiatro konsultacijai?

Prieš registruojantis konsultacijai su specialistu, reikėtų įsivertinti dabartinę savijautą. Jeigu kylantį nerimą, stresines situacijas ar kitus sunkumus šiuo metu pakankamai gerai kontroliuojate, tačiau manote, jog reikalingas emocinis pastiprinimas – drąsiai kreipkitės į psichologą. Psichologas klientui gali padėti susidėlioti mintis, ieškoti iškilusių problemų sprendimo būdų bei atsakymų į rūpimus klausimus, susijusius su šeima, darbu, asmeniniu gyvenimu, emocine būkle, kriziniais išgyvenimais, karjeros pasirinkimais. Jeigu jaučiate, kad su nerimą keliančiomis situacijomis, baimėmis ar kitomis problemomis sunku susitvarkyti patiems ir papildomai pagalbai reikalingi medikamentai, vertėtų kreiptis į gydytoją psichiatrą. Specialistas, išklausęs paciento nusiskundimus, gali sudaryti gydymo planą, paskirdamas vaistus.

Psichologas, konsultacijų eigoje pastebėjęs, jog sprendžiant iškilusias problemas klientui gali būti reikalinga medikamentinė pagalba, visuomet suteikia rekomendacijas dėl apsilankymo pas gydytoją psichiatrą. Lygiai taip pat ir gydytojas, įvertinęs esamą situaciją ir įsitikinęs, jog šiuo metu medikamentai nėra būtini, gali rekomenduoti specialistą (psichologą, psichoterapeutą, socialinį darbuotoją), kurio konsultacijos būtų naudingiausios atitinkamoms problemoms spręsti.

Jeigu abejojate, kurio specialisto – gydytojo psichiatro ar psichologo konsultacija Kaune, klinikoje „Lotus Medica“, jums reikalinga šiuo metu, galite kreiptis į klinikos administracijos komandą, kuri yra pasiruošusi patarti bei parekomenduoti specialistą, atsižvelgiant į jūsų lūkesčius.

Kaip vyksta psichologo konsultacija?

Psichologo konsultacija vyksta saugioje erdvėje, kabinete sėdint vienas prieš kitą. Specialaus pasiruošimo pirmajam susitikimui nereikia, tačiau galite tikėtis, jog konsultacijos metu psichologas jūsų pasiteiraus:

  • kodėl kreipiatės į specialistą pagalbos ir koks įvykis jus atvedė prie šio žingsnio;
  • kokius papildomus iššūkius (nemalonius jausmus, mintis, skausmus) kelia problema, dėl kurios užsiregistravote į konsultaciją;
  • apie jūsų gyvenimo istoriją, praeities ir dabarties įvykius, veiklas, kuriomis užsiimate, šeimą (tai reikalinga tam, kad specialistas galėtų susidaryti išsamų vaizdą apie situaciją, kurią išgyvenate bei ją apibūdinančias aplinkybes);
  • kokie yra jūsų turimi lūkesčiai psichologo atžvilgiu ir ko tikitės iš būsimų konsultacijų.

Pirmųjų susitikimų metu specialistas su klientu gali aptarti tik numatomą apsilankymų skaičių, kadangi iš anksto jų neįmanoma tiksliai prognozuoti. Savęs pažinimas – ilgas procesas, trunkantis visą gyvenimą. Kiekvieno kliento situacija yra unikali ir konsultacijų skaičius priklauso ne tik nuo iškilusių sunkumų pobūdžio, bet ir nuo tolimesnių susitikimų eigos, naujai atsirandančių temų, kurias norisi aptarti su psichologu, kliento pastangų ir įsitraukimo į problemų sprendimo procesą. Dažniausiai gali būti planuojama skirti bent 10 susitikimų, tokiu atveju reguliarios konsultacijos užtrunka nuo 1 iki 5 mėnesių. Atsižvelgiant į kliento situaciją, psichologas gali rekomenduoti kas kiek laiko reikėtų atvykti į konsultaciją (kartą per savaitę ar rečiau). Esant sunkiam, kriziniam išgyvenimui, konsultacijos gali vykti keletą kartų per savaitę.

Svarbu paminėti, kad psichologas konsultacijų metu klientui gali pasiūlyti atlikti tam tikras užduotis ar pratimus, taip pat užduoti namų darbus, kurie būtų reikšmingi sprendžiant iškilusią problemą ir juos aptarti kito susitikimo metu. Taip pat konsultacijose specialistai gali naudoti įvairias technikas, tokias kaip molio ar dailės terapija, užsiėmimai su kinetiniu smėliu, specialūs kvėpavimo pratimai, kurie padėtų žmogui išreikšti jausmus, atsipalaiduoti. Psichologo konsultacijose klientai raginami būti kuo atviresniais, ypač kai aptarinėjamos neigiamos emocijos bei iškilę sunkumai.

Kognityvinė elgesio terapija

Neretai suaugusiųjų, vaikų ar paauglių konsultavime psichologai bei psichoterapeutai taiko šiuolaikišką – kognityvinės elgesio terapijos (KET) – metodiką, kurioje vadovaujamasi požiūriu, jog žmogaus mintys, elgesys ir emocijos yra itin susiję ir veikia tarpusavyje. Pagrindinis terapijos tikslas – keičiant kliento mąstymo procesus, požiūrį į tam tikras situacijas, klaidingus įsitikinimus tuo pačiu pakeisti jo emocijas ir kasdienybėje pritaikyti naujai išmoktus elgesio modelius. Konsultavimas pagal KET metodus yra nukreiptas į kryptingus pokyčius.

Kognityvinės elgesio terapijos principai itin reikšmingi konsultuojant klientus, kurie susiduria su depresija, nerimu, panikos atakomis, įkyriomis mintimis, obsesiniu kompulsiniu sutrikimu, priklausomybėmis ir kitais sunkumais, taip pat konsultuojant vaikus ar paauglius, kuriems nustatytas autizmo sutrikimas.

Jeigu jums reikalinga KET metodika besivadovaujančio psichologo konsultacija Kaune arba pokalbis nuotoliniu būdu, klinikoje „Lotus Medica“ galite atrasti specialistus, taikančius šios terapijos metodus savo praktikoje.

Kaip psichologas konsultuoja vaikus ir paauglius?

Psichologas pirmosios konsultacijos metu vaikus ir paauglius konsultuoja kartu su tėvais ar globėjais. Susitikimo laikas gali būti padalijamas į kelias dalis, kad specialistas atskirai pabendrautų su visais atvykusios šeimos nariais ir susidarytų kuo platesnį vaizdą apie esamą situaciją. Tolimesniuose užsiėmimuose vaikas ar paauglys gali dalyvauti vienas, nebent bendru sutarimu su specialistu nusprendžiama, kad dalį ar visą konsultacijos laiką kartu turėtų būti ir suaugęs šeimos narys.

Konsultuojant 3-12 metų vaikus, psichologai neretai naudoja specialią metodiką, pavyzdžiui, žaidimų terapiją. Ši terapijos rūšis gali itin padėti vaikams, kurie yra uždari, sunkiai geba atvirauti, nenori ar bijo kalbėti apie iškilusius sunkumus. Užsiėmimuose vaikas gali laisvai parodyti kylančias emocijas, lavinti vaizduotę, bendravimo įgūdžius, mokytis iš savo klaidų ir keisti išmoktus elgesio modelius. Dažniausiai žaidimuose atsispindi vaiko potyriai, užslėpti jausmai, tad užmezgus santykį su psichologu, per šią veiklą nagrinėjami patirti skausmingi išgyvenimai, baimės. Žaidimų terapijos metu vaikui atsiskleisti padeda tokie užsiėmimai kaip žaidimas su kinetiniu smėliu, piešimas, lipdymas, taip pat specialių priemonių (emocijų kortelių, kūrybinių lėlių, pasakų kortų, antistresinių žaislų ir kt.) naudojimas, kurios padeda išreikšti jausmus, mintis, aptarti tam tikrus elgesio modelius. Psichologas užsiėmimuose leidžia vaikui žaisti laisvai, tačiau susitikimui įsibėgėjus, skatina pasikalbėti, atkreipti dėmesį į tuos žaislus, kurie skirti vaiko problemai spręsti, aptarti žaidimo eigą ir rezultatus.

Paauglių konsultacijose psichologai dažniausiai iškilusius sunkumus sprendžia per pokalbį, tačiau, esant poreikiui, gali naudoti papildomas metodikas ar užduotis (pokalbių kortelės, specialūs stalo žaidimai ir kt.), kurios padėtų giliau išanalizuoti paauglio emocinę būseną, ieškoti stipriųjų savo pusių, dirbti su iškilusiais sudėtingais iššūkiais, tokiais kaip elgesio problemos, mitybos sutrikimai, nerimas, baimės ir kiti sunkumai.

Vaikui ar paaugliui tinkamiausia konsultacijų metodika aptariama kartu su tėvais ar globėjais. Svarbu žinoti, kad efektyviam problemos sprendimui gali prireikti ne vienos užsiėmimų sesijos, tad su psichologu, planuojant pagalbą vaikui, iš anksto reikėtų aptarti susitikimų dažnį, trukmę, turimus lūkesčius.

Kaip užsiregistruoti psichologo konsultacijai?

Registruotis suaugusiųjų, vaikų ar paauglių psichologo konsultacijai galite susisiekę su klinikos administracija telefonu +370 696 59955 arba el. paštu info@lotusmedica.lt.

Mūsų klinikos psichologai klientus konsultuoja ir kontaktiniuose vizituose, ir internetu. Pokalbiai su psichologu nuotoliniu būdu vyksta tokiu pačiu principu kaip ir psichologinės konsultacijos gyvai, tad konsultacijų kaina nesiskiria. Individualios psichologo konsultacijos Kaune, klinikoje „Lotus Medica“ trunka iki 55 minučių, o poros konsultacijai skiriamas ilgesnis laikas – iki 90 minučių.

Susisiekime

Statybininkų g. 16, LT-50120 Kaunas

Tel. +370 696 59955

El. paštas: info@lotusmedica.lt

Darbo laikas

   I – V 9:00-19:00

VI 10:00-14:00 (kas antrą šeštadienį)

VII Nedirbame