Home » Specialists » Child and adolescent psychologists

Vaikų ir paauglių psichologai

Ingrida Nauburaitienė

Adult Psychologist
I believe that every person has the strength to overcome challenges.
Consults in the following languages

Indrė Ambraziūnienė

Adult Psychologist
I invite you to recognize your thoughts and decisions in therapy and to collaborate with me to break free from the patterns that are causing your problems.
Consults in the following languages

Ieva Pečiulienė

Adult Psychologist
I urge the patient to actively participate in psychotherapy and discover new ways of thinking and doing.
Consults in the following languages

Renata Preikšaitė

Adult Psychologist
I establish a safe space and encourage communication, also I pay attention to how people cope with their challenges.
Consults in the following languages

Giedrė Išganaitienė

Adult Psychologist
When communicating with the patient, I try to create the warmest, sincerest, and trust-based relationship as much as possible.
Consults in the following languages

Giedrė Starkevičiūtė

Adult Psychologist
Trust, support, and respect for everyone’s uniqueness are the values that guide me in my work as a psychologist.
Consults in the following languages

Dovilė Navikienė

Adult Psychologist/Child and Adolescent Psychologist
Speaking with a psychologist can help you gain a better understanding of who you are and the bravery to alter your negative thought patterns and behavior.
Consults in the following languages

Milita Judzinskė

Child and Adolescent Psychologist
My goal is to work with you to identify the root causes of the issues you face and to jointly come up with workable solutions.
Consults in the following languages

Monika Medzevičienė

Adult Psychologist
My motto for life: "There is only one true value - the human connection with another human being".
Consults in the following languages

Laima Tamavičienė

Adult Psychologist
Psychological assessment is a field of work that I am particularly interested in - it enables me to get to know a person.
Consults in the following languages

Registration

Online registration

Vaikų ir paauglių psichologų pagalbos svarba

Su emocijų, elgesio sunkumais augdamas susiduria kiekvienas vaikas, tačiau ne visada iškilusias bėdas pavyksta išspręsti tik su tėvų ar globėjų pagalba. Psichologo konsultacija, įtraukiant vaiką ir jo šeimos narius į bendrą procesą, yra neatsiejama vaikų ir paauglių psichikos sutrikimų gydymo dalis. Psichologai pabrėžia ankstyvosios pagalbos vaikui svarbą. Kuo greičiau šeima imasi spręsti vaiką varginančias problemas, tuo mažesni padariniai jaučiami ateityje, jam augant ir keičiantis.

Dėl kokių priežasčių galima kreiptis į vaikų ir paauglių psichologus?

Pirmajai psichologo konsultacijai vertėtų užsiregistruoti pastebėjus vėluojančią vaiko raidą, pasikeitusį vaiko ar paauglio elgesį, ryškius nuotaikos pokyčius, taip pat vaikui ar paaugliui išsakius nusiskundimus dėl savo savijautos ar kasdieniškose situacijose matant, jog nemalonūs pojūčiai trukdo jam gyventi pilnavertį gyvenimą.

Dažniausios priežastys, dėl kurių vaikų ir paauglių psichologai teikia pagalbą vaikams bei jų šeimų nariams yra:

  • raidos sutrikimai (protinis atsilikimas, autizmas ir kt.);
  • tėvų skyrybos, artimųjų netektys ar kitos vaiką traumuojančios patirtys;
  • savižala, suicidinės mintys;
  • priklausomybė žalingoms medžiagoms, kompiuteriniams žaidimams, socialiniams tinklams;
  • konfliktai šeimoje ar probleminės situacijos mokykloje;
  • emociniai sunkumai (depresija, panikos priepuoliai, dirglumas, padidėjęs jautrumas, verksmingumas, nerimas, pykčio protrūkiai, sumažėjęs pasitikėjimas savimi, drovumas ir kt.);
  • aktyvumo ir dėmesio sutrikimas, hiperaktyvumo problemos (ADS, ADHD);
  • adaptacijos sunkumai (darželyje, mokykloje, šeimoje ar naujų žmonių grupėse);
  • elgesio sunkumai (nenoras eiti į mokyklą, bandymas išvengti socialinių kontaktų, izoliuotis);
  • miego sutrikimai;
  • valgymo sutrikimai;
  • mokymosi sunkumai (motyvacijos stoka, suprastėję pažymiai ar kiti ugdymo srities pasiekimai).

Svarbu paminėti, kad vaikų ir paauglių psichologai gali konsultuoti ne tik pačius vaikus, bet ir jų tėvus ar globėjus. Į psichologą šeima drąsiai gali kreiptis dėl iškylančių tėvystės, vaiko auklėjimo, tarpusavio bendravimo sunkumų, emocijų valdymo klausimų. Specialistas gali suteikti patarimų, papildomų rekomendacijų, taip pat, matydamas poreikį, į tolimesnes konsultacijas priimti patį vaiką ar paauglį. Psichologai gali tėvus konsultuoti ne tik iškilus sunkumams vaiko auginimo procese, bet ir laukiantis bei ruošiantis vaiko gimimui. Taip pat vaikų psichologas Kaune, klinikoje „Lotus Medica“, konsultacijai ar psichodiagnostiniam ištyrimui vaiką neretai priima po pirminio vizito pas klinikos gydytoją psichiatrą.

Kaip išsirinkti vaikų ir paauglių psichologę/psichologą?

Renkantis vaikų ir paauglių psichologą, vertėtų atsižvelgti į vaiko amžių bei problemą, dėl kurios kreipiamasi. Nuo to, su kokio amžiaus vaikais dirba pasirinktas psichologas, priklauso konsultacijos efektyvumas, kadangi specialistas turi pritaikyti būtent jūsų vaiko situacijai efektyviausią metodiką, užduotis, žinias iš turimos praktikos. Taip pat svarbu kartu su vaiku aptarti, kas labiausiai kelią nerimą ir kokį sunkumą tikitės išspręsti padedant specialistui. Prieš registruojantis pas vaikų ir paauglių psichologą, reikalinga pasidomėti, ar su problema, kuriai spręsti ieškote pagalbos, dirba jūsų pasirinktas specialistas, kokia jo konsultavimo patirtis atitinkamais klausimais.

Vaikų psichologė ar psichologas konsultacijos metu turėtų užmegzti nuoširdų kontaktą su vaiku, jį išklausyti bei sukurti saugią, jaukią aplinką, kurioje vaikas drąsiai galėtų išsipasakoti, atsipalaiduoti. Specialistas konsultacijose turėtų padėti šeimai sudaryti veiksmų planą problemos sprendimui.

Kaip vyksta konsultacijos su vaikų psichologe/psichologu?

Specialistai su vaiku ir vienu iš tėvų ar globėjų pirmajame vizite kalbasi, aptaria vaiko jausmus, jo savijautai reikšmingus įvykius. Vaikų ir paauglių psichologas konsultacijoje pritaiko tam tikrus metodus, technikas, pagal unikalią vaiko situaciją. Tolimesnėse konsultacijose, lankantis pas psichologą reguliariai, gali būti taikoma žaidimų, muzikos, dailės terapija, specialūs pratimai, užduodami namų darbai.

Vaikų psichologai Kaune, klinikoje „Lotus Medica“, teikia trumpalaikes arba ilgalaikes konsultacijas. Trumpalaikės konsultacijos skiriamos tuomet, kai konkrečių problemų, atsiradusių neseniai, aptarimui ir sprendimo paieškai, rekomendacijų suteikimui užtenka kelių vizitų. Ilgalaikės konsultacijos – tai tęstiniai, terapiniai užsiėmimai, skirti įsisenėjusioms bėdoms spręsti. Svarbu atsižvelgti į tai, kad didelę dalį teigiamų pokyčių nulemia komandinis šeimos narių darbas namuose, laikantis specialisto suteiktų gairių.

Vaikų psichologė arba psichologas konsultacijas klinikoje „Lotus Medica“ teikia ir kontaktiniu būdu, ir internetu. Tačiau psichodiagnostinius tyrimus specialistai dažniausiai atlieka klientui atvykus į susitikimą gyvai.

Kokie yra pagrindiniai psichodiagnostiniai tyrimai, atliekami vaikams ir paaugliams?

Apsilankius pirmosiose konsultacijose pas vaikų ir paauglių psichologą ar gydytoją psichiatrą, specialistas gali įvardinti poreikį atlikti atitinkamus psichodiagnostinius tyrimus. Šie tyrimai dažniausiai skiriami ne tik tokiais atvejais, kai gydytojas turi patikslinti diagnozę planuojant gydymą, bet ir tuomet, kai siekiama giliau išnagrinėti vaiko emocinę būseną, mąstymo, elgesio ypatumus ir suteikti efektyvią psichologinę pagalbą.

Vaikų psichologai Kaune, klinikoje „Lotus Medica“, dažniausiai atlieka šiuos psichodiagnostinius tyrimus:

  • Psichologinis tyrimas Wechslerio intelekto skale (WISC-III)
    Intelekto tyrimas atliekamas 6-16 metų amžiaus vaikams ir paaugliams. Ši metodika apima vaiko intelektinių gebėjimų įvertinimą, kuomet psichologas vertina ne tik bendrus vaiko intelektinius gebėjimus bei apskaičiuoja bendrą intelekto koeficientą, bet ir išanalizuoja atskiras vaiko gebėjimų grupes, t.y. gabumus ir problemines sritis. Tyrimas gali būti aktualus ne tik siekiant pagerinti ugdymo pasiekimus, bet ir renkantis mokymosi dalykus vyresnėse klasėse ar studijų kryptį.
  • Psichoemocinės būsenos tyrimas
    Psichoemocinės būsenos rodiklių vertinimas leidžia išsiaiškinti vaiko ar paauglio emocinių išgyvenimų įtaką jo elgesiui, mąstymui ir sąsajas su patiriamais sunkumais, dėl kurių kreipiamasi į specialistus. Emocinės būsenos įvertinimas gali padėti laiku pastebėti vaiko ar paauglio polinkį į depresiją, nerimo ir kitų sutrikimų vystymąsi, atskleisti tarpasmeninių santykių šeimoje bei socialinėje aplinkoje ypatumus.
  • Vaiko autizmo spektro sutrikimo tyrimas (CARS)
    Šis ištyrimas atliekamas nukreipus vaikų ir paauglių gydytojui psichiatrui. Tyrimas gali būti reikalingas autizmo spektro sutrikimo diagnozės patvirtinimui arba paneigimui, kuomet į gydytoją yra kreipiamasi dėl vaiko raidos sutrikimų, komunikacijos, miego, mitybos įgūdžių sunkumų, neįprastų vaiko judesių (pvz. nuolatinio lingavimo) ar jautrumo, priešinimosi dienotvarkės pokyčiams, aplinkos dirgikliams bei kitų autizmo spektro sutrikimui būdingų požymių.
  • Asmenybės ir mąstymo tyrimai
    Šie tyrimai dažniausiai yra atliekami paaugliams, siekiant įvertinti kognityvinius gebėjimus (atmintį, dėmesį, loginį mąstymą, informacijos apdorojimo įgūdžius) bei jų poveikį iškilusiems rūpesčiams.

Psichodiagnostiniai tyrimai yra svarbūs ne tik tikslinant diagnozę bei analizuojant vaiko ar paauglio emocinę būklę, bet ir sprendžiant klausimus dėl neįgalumo lygio, specialiųjų poreikių nustatymo bei šiems procesams reikalingų dokumentų paruošimo, taip pat dėl papildomų pokyčių ugdymo procese. Atlikę paskirtus tyrimus, psichologai perduoda išvadas gydytojams psichiatrams, kurie pakartotinės konsultacijos metu gali paruošti dokumentus bei tolimesnes rekomendacijas, skirtas NDNT (Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai) arba PPT (Pedagoginei psichologinei tarnybai).

Nebijokite kreiptis pagalbos

Šeimos bendradarbiavimas su psichologu gali padėti vaikui geriau pažinti save, atrasti turimus gabumus, pagerinti mokymosi rezultatus ir nuo mažens pradėti rūpintis savo emocine sveikata bei ją puoselėti. Jeigu jums reikalingas vaikų psichologas Kaune, konsultacijai ar psichodiagnostiniam ištyrimui, mūsų klinikoje rasite kompetetingus specialistus, nuolat tobulinančius savo kvalifikaciją vaikų ir paauglių psichikos sutrikimų srityje. Visiems klinikos pacientams garantuojame duomenų konfidencialumą.

Registruotis vaikų ir paauglių psichologo konsultacijai galite susisiekę su administracija telefonu +370 696 59955 arba el. paštu info@lotusmedica.lt. Planuojant vizitą, svarbu atsižvelgti, jog psichodiagnostinio ištyrimo kaina skiriasi nuo individualios konsultacijos įkainio (kainyną galima peržiūrėti čia).

Contact us

Statybininkų g. 16, LT-50120 Kaunas

Tel. +370 696 59955

E-mail: info@lotusmedica.lt

Opening hours

   I – V 9:00-19:00

VI 10:00-14:00 (every Saturday)

VII Closed