Pagridinis » Specialistai » Psichoterapeutai

Psichoterapeutai

Psichoterapija – psichologinis gydymo būdas, padedantis klientui nagrinėti ilgalaikes, įsisenėjusias problemas, kurių sprendimui reikalingas gilesnis savęs pažinimas, esminiai elgesio pokyčiai, darbas su patiriamomis emocijomis. Derinant psichoterapiją su medikamentiniu gydymu, pasiekiami efektyvesni rezultatai, sumažėja ligos ar patiriamų nemalonių simptomų atsinaujinimo galimybė.

Indrė Ambraziūnienė

Medicinos psichologė, KET specialistė
Terapijoje kviečiu įsisąmoninti mintis ir pasirinkimus, kartu ieškoti išėjimo iš užburtų ratų savo sunkumuose.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Ieva Pečiulienė

Medicinos psichologė, KET specialistė
Psichoterapijos metu skatinu patį žmogų tapti aktyviu psichoterapijos dalyviu, ieškant naujų minčių ir elgesio būdų.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Renata Preikšaitė-Kaunietė

Suaugusių medicinos psichologė, egzistencinės krypties terapeutė
Psichoterapijos metu kuriu saugią aplinką, dialogą, jautriai gilinuosi į tai, kaip žmogus išgyvena savo sunkumus.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Giedrė Išganaitienė

Medicinos psichologė, KET specialistė
Bendraudama su pacientu stengiuosi sukurti kuo šiltesnį, nuoširdesnį bei pasitikėjimu grįstą ryšį.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Registracija

Telefonu: +370 696 59955

El.paštu: info@lotusmedica.lt

Registracija internetu

Kuo psichoterapeutas skiriasi nuo psichologo?

Pagrindiniu skirtumu tarp psichologo ir psichoterapeuto galima įvardinti šių specialistų įgytą išsilavinimą. Psichoterapeutas – tai gydytojas psichiatras arba psichologas, kuris papildomai po pagrindinių studijų baigė tam tikros krypties psichoterapijos studijas. Psichoterapeutai gydo pokalbiu, o ne medikamentais, gilinasi į žmogaus vidinį pasaulį, padeda klientui keisti save bei savo gyvenimą iš pagrindų ir spręsti per ilgą laiką žmogaus kasdienybėje įsitvirtinusias problemas, su kuriomis sudėtinga susitvarkyti. Psichologas – ne medicininį išsilavinimą įgijęs specialistas, konsultacijų metu dažniausiai su klientu nagrinėjantis problemas, su kuriomis susiduriama esamuoju momentu, t.y. kai reikalinga priimti atsakingus sprendimus dėl pokyčių asmeniniame gyvenime, karjeroje, šeimoje, suteikti skubią pagalbą krizinėse situacijose, taip pat esant motyvacijos stokai ir panašiai.

Kaip išsirinkti psichoterapeutą?

Psichoterapijos sėkmė priklauso ne tik nuo paties kliento nuoseklaus, aktyvaus darbo terapinių sesijų metu, bet ir nuo psichoterapeuto kvalifikacijos. Svarstant kaip pasirinkti psichoterapeutą, reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į atsiliepimus, bet ir į tai, kokios psichoterapijos krypties mokslus specialistas yra baigęs bei kokią metodiką taiko savo praktikoje.

Pagrindinės psichoterapijos kryptys ir joms priskiriamos terapijos rūšys:

  • Psichodinaminė kryptis (pvz. psichoanalitinė psichoterapija)
  • Bihevioristinė kryptis (pvz. kognityvinė elgesio terapija)
  • Egzistencinė-humanistinė kryptis (pvz. geštaltinė psichoterapija)

Psichoterapeutai Kaune, klinikoje „Lotus Medica“, dažniausiai konsultacijose pritaiko šias psichoterapijos rūšis:

  • kognityvinė elgesio terapija. Terapeutai, praktikuodami šią psichoterapijos rūšį, kartu su klientu siekia pakeisti jo mąstymą, nuostatas tam tikrais klausimais ir išmokyti žmogų naujų elgesio modelių, tuo pačiu gerinant jo emocinę būseną. Klientai mokosi kontroliuoti savo jausmus, fizinius pojūčius ir kūno reakcijas į stresines situacijas.
  • geštaltinė psichoterapija. Psichoterapeutai dirbdami sesijose su klientu koncentruojasi į jo augimo procesą, sąmoningumo lavinimą; į žmogų žiūri kaip į bendrą visumą, kurioje tarpusavyje sąveikauja ne tik fiziniai, bet ir emociniai, intelektualiniai jo poreikiai. Terapijoje vadovaujamasi žmogiškumu, nuoširdumu, kito asmens priėmimu.

Psichoterapijos paslaugos, kaip kompleksinė pagalba, gali būti rekomenduojamos po apsilankymo pas gydytoją psichiatrą, kartu su paskirtu gydymu medikamentais. Bendraujant su specialistu vertėtų pasiteirauti, kokios rūšies psichoterapiją jis galėtų rekomenduoti kaip efektyviausią konkrečiai problemai spręsti bei nebijoti paprašyti „gerų specialistų“ kontaktų. Pavyzdžiui, vieni psichoterapeutai ilgą laiką gilina savo žinias nemedikamentiniame nemigos, depresijos, panikos priepuolių gydyme, o kiti specialistai daug metų dirba kaip meno terapijos atstovai, tad šis aspektas gali būti itin svarbus psichoterapijos efektyvumo atžvilgiu.

Klinikoje „Lotus Medica“ ilgametę patirtį turintys psichoterapeutai teikia pagalbą klientams, susiduriantiems su įvairiausiais sunkumais, tokiais kaip emocinės ar elgesio problemos, kriziniai išgyvenimai, priklausomybės alkoholiui, narkotinėms medžiagoms, azartiniams žaidimams, panikos atakos, obsesinis kompulsinis sutrikimas, nerimas, depresija, įkyrios mintys, fobijos ir kt.

Svarbu paminėti, kad renkantis psichoterapeutą, svarbu apsvarstyti, kokio pobūdžio terapija jums šiuo metu yra aktualiausia ir nuspręsti, ar norite lankytis individualioje terapijoje, ar grupiniuose užsiėmimuose.

Kaip vyksta individuali psichoterapeuto konsultacija?

Pirmosios konsultacijos metu psichoterapeutas su klientu aptaria iškilusią problemą, ją supančias aplinkybes, žmogaus lūkesčius ir pscihoterapinės pagalbos svarbą jo gyvenime. Pirmieji susitikimai dažniausiai būna diagnostiniai, kuomet kartu su specialistu yra išsiaiškinami pagrindiniai sunkumai, ties kuriais bus dirbama. Klientas su psichoterapeutu per pirmuosius susitikimus taip pat aptaria, kokiu dažnumu turėtų vykti konsultacijos. Taip pat specialistas klientą informuoja dėl duomenų konfidencialumo.

Psichoterapeutas konsultacijų metu veda ne tik pokalbį, bet gali skirti specialias užduotis, pratimus ar namų darbus, kuriuos klientas turėtų atlikti iki kito susitikimo. Neretai psichoterapeutai savo praktikoje naudoja tam tikras technikas, kurios padeda žmogui atsiskleisti, įsigilinti į patiriamus išgyvenimus, jausmus, paatvirauti temomis, kurios gali kelti diskomfortą. Konsultacijose bendru sutarimu gali būti taikoma dailės, molio, muzikos, judesio terapija, kvėpavimo ar relaksacijos pratimai, hipnoterapija, schemų terapija, dėmesingo įsisamoninimo (angl. mindfulness) praktikos bei kiti metodai.

Kaip vyksta grupinė psichoterapija?

Grupinė psichoterapija jos dalyviams leidžia pagerinti bendravimo, klausymosi įgūdžius, geriau suprasti save ir aplinkinius, išgirsti kitų žmonių patirtis, kuriose galėtų atpažinti save bei pasisemti patirties. Žmogus, dalyvaudamas grupinėje terapijoje, gali gauti palaikymo net tik jam svarbiais klausimais, bet ir išmoksta paramą suteikti kitiems. Psichoterapinėje grupėje dalyviai turi galimybę suvokti, kad nėra vieni sunkioje situacijoje, nes panašius išgyvenimus patiria ir kiti grupės nariai. Terapija grupėje suteikia žmogui progą išmokti naujų elgesio modelių saugioje aplinkoje, bendraujant su kitais grupės nariais ir šią patirtį vėliau pritaikyti asmeniniame gyvenime, šeimoje, artimųjų ar kolegų rate. Grupinė terapija klientams gali turėti lygiai tokį patį gydomąjį efektą kaip ir individuali psichoterapija. Lankymasis grupinėje psichoterapijoje padeda spręsti ne tik tuos sunkumus, kurie kyla bendraujant su kitais žmonėmis, bet ir asmeninius iššūkius.

Grupinę terapiją dažniausiai veda vienas arba keli psichoterapeutai, turintys atitinkamą išsilavinimą, o susitikimai gali trukti apie 1-2 valandas. Kitaip nei individualioje terapijoje, grupės susitikimų tvarkaraštis būna suplanuotas iš anksto, tad dalyvis įsipareigoja lankyti visus susitikimus. Nauji nariai į grupę dažniausiai būna priimami tik atsilaisvinus vietai, jeigu kuris nors dalyvis nusprendžia terapiją nutraukti. Pirmojo susitikimo metu grupės nariai kartu su konsultacijas vedančiu psichoterapeutu aptaria grupėje galiojančias taisykles, bendrą susitikimų tvarką. Visa informacija, kuria klientai dalijasi grupėje, yra konfidenciali.

Nebijokite kreiptis pagalbos

Psichoterapija, kaip efektyvus gydymo būdas, pradeda duoti rezultatų tuomet, kai žmogus, užmezgęs saugų ir atvirą ryšį su psichoterapeutu, sesijų metu pasiryžta atsiverti, siekia nuoširdžiai gilintis į savo vidinį pasaulį. Psichoterapeuto paslaugos gali klientui padėti kryptingai pasiekti norimus pokyčius ir pagerinti gyvenimo kokybę, tad svarbiausia – išdrįsti kreiptis pagalbos ir atrasti sau tinkamiausią specialistą.

Psichoterapeutai Kaune, klinikoje „Lotus Medica“, klientus konsultuoja atvykus į kliniką ir/arba internetu. Nuotolinių bei kontaktinių konsultacijų klinikoje kaina nesiskiria. Individualios psichoterapeuto konsultacijos ir pirmą kartą, ir pakartotinai trunka iki 55 minučių.

Registruotis psichoterapeuto konsultacijai galite susisiekę su klinikos administracija telefonu +370 696 59955 arba el. paštu info@lotusmedica.lt. Su mumis taip pat galite susisiekti užpildę registracijos anketą ČIA. Per artimiausią darbo dieną informuosime jus apie specialistų užimtumą bei kuo išsamiau atsakysime į klausimus dėl psichoterapeuto pasirinkimo ar registracijos proceso.

Susisiekime

Statybininkų g. 16, LT-50120 Kaunas

Tel. +370 696 59955

El. paštas: info@lotusmedica.lt

Darbo laikas

   I – V 9:00-19:00

     VI 9:00-14:00

    VII Nedirbame