Pagridinis » Straipsniai » Šeimos psichologo konsultacija – kada rekomenduojama kreiptis?

Šeimos psichologo konsultacija – kada rekomenduojama kreiptis?

Kiekvienos šeimos narius sieja itin stiprūs emociniai ryšiai, kurių išlaikymas bėgant metams reikalauja visos šeimos atsidavimo, atvirumo, nuoseklaus „darbo“ stiprinant santykius. Ištikus sunkiems išgyvenimams, konfliktams ar santuokos krizei, ne visuomet užtenka vien suaugusių šeimos narių įsitraukimo į problemų sprendimą. Tokiose situacijose neretai vienas ar keli šeimos nariai užsiveria, atitolsta nuo kitų ar tampa priešiški, o ypač didelę žalą patiria šeimoje augantys vaikai. Tuomet problemos sprendimo procesas tampa sudėtingu, o efektyvūs rezultatai – sunkiau pasiekiami. Susiduriant su komplikuotomis situacijomis, gali būti tikslinga kreiptis į šeimų psichologą. Konsultuodamiesi su psichologu, šeimos nariai gali vienas kitą geriau girdėti, suprasti ir, išsigryninus problemas, mėginti jas išspręsti bendromis jėgomis.

Kada reikia kreiptis į šeimų psichologą?

Šeimos psichologo neretai prireikia tokiais atvejais, kai šeima išgyvena tam tikrą krizę ar visiems šeimos nariams reikšmingus pokyčius (pvz. netektį, nelaimingą atsitikimą, ligą, pakartotiną vieno ar abiejų tėvų santuoką, persikraustymą į kitą gyvenamąją vietą, vaiko gimimą, įvaikinimą ar priimamą laikiną vaiko globą, taip pat puoselėjant santykius per atstumą, kai vienas iš tėvų dirba, tarkime, kitame mieste ar užsienyje). Šeimos psichologas gali konsultuoti ir skyrybų klausimais, apimdamas tokias temas kaip vaikų paruošimas tėvų skyryboms, šeimos narių bendravimas po skyrybų, vaikų emocinės gerovės palaikymas ir kt. Dažnai į psichologą kreipiasi šeimos, kurios, augindamos vaikus, susiduria su jų elgesio ar raidos sunkumais. Taip pat šeimas konsultuojantys specialistai gali padėti paauglystės laikotarpiu, kuomet dažniau nei įprastai šeimos narių gyvenime pagausėja konfliktinių situacijų, jaučiamas priešiškumas, susvetimėjimas ar tiesiog atviro tarpusavio bendravimo trūkumas.

Kaip vyksta šeimos psichologo konsultacijos?

Neretai į psichologą pirmieji kreipiasi tėvai, susiduriantys su tam tikromis problemomis. Išsiaiškinus jų esmę vėliau į konsultacijas kviečiami ir vaikai. Konsultacijų metu šeimos psichologas analizuoja šeimos narių tarpusavio santykius, leidžia kiekvienam kalbėti ir diskutuoti apie kylančius jausmus, mintis, aptaria tam tikrus elgesio ir santykių modelius, dėl kurių gali kilti šeimyniniai konfliktai. Tokiais atvejais, kai situacijos sprendimui reikalingos papildomos žinios ar pastebėjimai, į konsultacijas gali būti siūloma pasikviesti ne kartu gyvenančius, artimus asmenis, tokius kaip seneliai, vyresni broliai ar sesės. Šeimos psichologas Kaune, „Lotus Medica“ klinikoje gali konsultuoti visus šeimos narius – tėvus bei vaikus – kartu arba atskirai, atsižvelgdamas į išsakomus poreikius, konkrečią situaciją ar problemas, dėl kurių kreipiamasi pagalbos.

Šeimos psichologas konsultacijų metu matydamas, jog iškilusiai problemai spręsti reikalingi papildomi įrankiai, gali rekomenduoti kompleksinę pagalbą. Pavyzdžiui, nukreipti gydytojo psichiatro konsultacijai vieną iš vaikų ar tėvų, taip pat rekomenduoti socialinio darbuotojo ar poros psichologo konsultacijas. Šeimą ištikus krizinei situacijai, tarkime, netekčiai, nelaimingam atsitikimui ar skyryboms, jautresni šeimos nariai gali susidurti su padidėjusiu nerimu, panikos atakomis ar kitomis bėdomis, kurių valdymui gydytojas psichiatras galėtų paskirti papildomą gydymo planą.

Jeigu jums reikalingas šeimos psichologas, Kaunas – puiki vieta apsilankyti pas specialistą gyvai, klinikoje „Lotus Medica”. Esant poreikiui, klinikos specialistai teikia konsultacijas ir nuotoliniu būdu, pokalbiai vyksta vaizdo skambučių platformoje.

Kaip pasiruošti šeimos psichologo konsultacijai?

Ruošiantis šeimos psichologo konsultacijai, svarbu su visais šeimos nariais aptarti jų lūkesčius, jausmus, kuriuos patiria prieš vykstant į konsultaciją. Siekiant teigiamų pokyčių, labai svarbus pozityvus visų šeimos narių nusiteikimas pokalbiui su psichologu. Jeigu tėvai pastebi, jog vaikams nedrąsu ar kyla baimė, tam tikri prieštaravimai konsultavimosi atžvilgiu, šeimos psichologas Kaune, „Lotus Medica“ klinikoje tėvus į pirmąją konsultaciją gali priimti atskirai, be vaikų. Kartu su psichologu tėvai turėtų aptarti iškilusias problemas, o specialistas galės suteikti rekomendacijų, pavyzdžiui, kaip motyvuoti vaikus atvykimui į konsultaciją.

Nebijokite kreiptis pagalbos

Jeigu jūsų šeima susiduria su emocinėmis problemomis, konfliktais ar išgyvenate sudėtingą skyrybų etapą, jums gali pagelbėti šeimos psichologas. Kaunas – tai didmiestis, kuriame galite rasti kliniką „Lotus Medica”. Patyrę mūsų klinikos specialistai gali konsultuoti ir kontaktiniu būdu, ir internetu. Kelių šeimos narių konsultacijos kaina ir trukmė gali skirtis nuo individualaus vizito, tad apie pageidavimą užsiregistruoti šeimos konsultacijai reikėtų informuoti iš anksto. Registruotis pas pasirinktą specialistą galite susisiekę su administracija telefonu +370 696 59955 arba el. paštu info@lotusmedica.lt.

Susiję specialistai

Darius Rauktys

Socialinis darbuotojas
Esu įsitikinęs, kad priklausomybių ir elgesio problemas reikia gydyti, o ne slėpti.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Dovilė Navikienė

Medicinos psichologė, vaikų ir paauglių/suaugusių psichologė
Psichologo konsultacijų metu atsiveria galimybės plačiau suprasti save, išdrįsti keisti mintis bei elgesį sau palankia kryptimi.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Milita Judzinskė

Medicinos psichologė, vaikų ir paauglių psichologė
Mano tikslas – padėti pažinti iškilusių problemų priežastis ir kartu ieškoti efektyvių jų sprendimo būdų.
Konsultuoja šiomis kalbomis

Susisiekime

Statybininkų g. 16, LT-50120 Kaunas

Tel. +370 696 59955

El. paštas: info@lotusmedica.lt

Darbo laikas

   I – V 9:00-19:00

VI 10:00-14:00 (kas antrą šeštadienį)

VII Nedirbame